Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc pacients ierodas pie zobārsta, ir izmainītas sajūtas un jūtīgums kāda zoba rajonā. Pacients bieži sūdzas par sāpēm, ēdot saldu, skābu vai sāļu ēdienu. Tāpat var būt sūdzības par zobu jūtīgumu, lietojot aukstu vai karstu kairinātāju. Bieži pacients pamana smaganu asiņošanu vai ēdiena iesprūšanu zobā vai to spraugās. Ir gadījumi, kad šo sūdzību nav, taču vizuāli ir redzamas izmaiņas zoba audos. Visbiežāk pacients pats nespēj pamanīt šīs izmaiņas, taču zobarsts, izmantojot vizuālās, taktīlās un rentgenoloģiskās izmeklēšanas metodes, spēj diagnosticēt zobu kariesu jeb zobu caurumu.

Kariess ir mikrobu izcelsmes, zobu cieto audu infekcioza, hroniska slimība, kura izpaužas ar mineralizēto audu šķīšanu un destrukciju.

Zobu labošanas laikā tiek likvidēti baktēriju inficētie zobu audi un aizstāti ar plombejamo materiālu, kas pasarga zobu no tālākas bojāšanās, palīdz atjaunot dabīgo zobu formu un to funkcionalitati.

Veicam zobu plombēšanu ar jaunākās paaudzes plombējamiem materiāliem:

  • Gaismā cietējošām kompozīta (baltām) plombēm;
  • Porcelāna plombēm (veidotas zobu tehniskajā laboratorijā);
  • Amalgāma (sudraba) plombēm.

Gadījumos, kad kariozais bojājums ir sasniedzis zoba mikstos audus jeb pulpu (ietver zoba nervus, asinsvadus), nepieciešama zobu sakņu kanālu arstēšana jeb endodontija.

Ja kariesa vai citu zobu defektu dēļ ir zudis vairāk par pusi no zoba audu apjoma, kvalitatīvai un funkcionalai zobu atjaunošanai piedāvājam porcelāna plombes vai protezēšanas pakalpojumus.